Home Aktuálne články
Aktuálne

Menierova choroba

Je charakterizovaná opakujúcimi sa závratmi, tinitusom – zvukmi v ušiach a stratou / oslabením sluchu. Z pohľadu západnej medicíny je príčina vzniku ochorenia neznáma a najčastejšie postihuje ľudí v strednom veku. Ataky závratov sú náhle a trvajú od minút po niekoľko hodín, kým postupne neustúpia. K vymenovaným príznakom sa pridružujú ďalšie symptómy ako nauzea či zvracanie, pocit plnosti tlaku či zaľahnutia v jednom alebo oboch ušiach. Tinitus môže byť permanentný alebo sa môže zhoršovať pred /počas /po ataku závratov.

Čítať celý článok...
 

Menštruačný cyklus

Menštruačný cyklus a pocit „priberania“ počas neho.

Pôvodne som chcela písať o princípe priberania u žien a teda aj o možnostiach chudnutia. Vtedy som sa zastavila pri jednom aspekte, ktorý mnohé ženy cítia periodicky tak ako sa so zmenou fáz Mesiaca a tým aj menštruačného cyklu mení aj naše vnútorné nastavenie organizmu. Po menštruácii sa cítime spľasnutejšie, chudšie a ľahšie. Pred menštruáciou naopak nafúknuté, tlsté a okrem toho máme aj nepríjemné rozpínavé pocity a tým pádom sme aj podráždenejšie, lebo sa necítime v pohode.

Preto som sa rozhodla opísať to, čo už všetky dávno vieme a cítime a to  z pohľadu aj západnej aj Tradičnej čínskej medicíny.

Čítať celý článok...
 


Stránka 10 z 14