Home Aktuálne články
Aktuálne

Zápach z úst

 
Pre človeka, ktorého prácou je úzka komunikácia s ľuďmi, je zápach z úst nepríjemná realita, s ktorou si často nevie rady. Najhoršie je, že si to sám veľa krát ani neuvedomuje, ale zápach obťažuje človeka v jeho blízkosti. A ak o tom aj vie, márne si umýva zuby aj 3 krát za deň. Zápach nevychádza z úst ale zo žalúdka.

Dnes je tento fenomén veľmi častý a nieto sa čo diviť. Príčinou je stres, nevhodná strava a jedenie v zhone.

Čítať celý článok...
 

Hepatitída z pohľadu TČM a západnej medicíny.

V máji sme si pripomenuli Svetový deň hepatitídy. Keď už nie inokedy, tak aspoň v tento deň sa zdôrazňuje fakt, že každý 12 človek na svete trpí chronickou hepatitídou typu B alebo C.

Hepatitída z pohľadu západnej medicíny je vírusové ochorenie poškodzujúce bunky pečene a môže viesť až k závažnému poškodeniu pečene, ak ochorenie nie je liečené. Keďže bunky pečene sú schopné regenerácie, včasnou liečbou pečene môžeme predísť fatálnym následkom. TČM nepozná vírusy a preto názov hepatitída tam nenájdeme, ale žltačka  -  ožltnutie pokožky ako následok ochorenia systému Pečeň - Žlčník pozná a to dokonca niekoľko druhov. Lieči aj všetky ostatné pridružené symptómy, ktoré pri hepatitíde pociťujeme.

Čítať celý článok...
 


Stránka 13 z 14